Verticale – alternatywa dla firan i zasłon

vertical_blind1Rolety w różnych postaciach chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczenia, zapewniają intymność i odosobnienie. Zewnętrzne rolety antywłamaniowe dodatkowo stanowią zabezpieczenie nieruchomości przed włamaniem i przed kradzieżą. Rolety występują na rynku w wielu różnych rodzajach.

Rolety verticale

Rolety verticale składają się z pionowych pasów. Mogą być wykonane z różnych rodzajów materiałów, które w zależności od koloru oraz gęstości tkaniny mogą dawać większe lub mniejsze zaciemnienie pomieszczenia. 100% zaciemnienie zapewniają rolety podgumowane. Rolety verticale doskonale chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Kąt ustawienie poszczególnych pasów podlega regulacji, dzięki czemu można dostosować ilość wpadającego światła według własnych potrzeb.
Poszczególne lamele mogą być wykonane w różnych kolorach. Rolety mają atesty higieniczne i niepalne. Można je stosować nawet w jednostkach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, urzędy itp. Istnieje możliwość zamontowania automatycznego mechanizmu sterującego roletami.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc są szczególnym rodzajem rolet, które pięknie prezentują się na każdym oknie. Są wykonane z tkaniny w szerokie pionowe pasy. Mogą mieć różne kolory, świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Rolety mogą być sprzedawane w zestawie z prowadnicami, które utrzymują roletę nawet przy uchylonym oknie.

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe są trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Montuje się je na zewnątrz okna. Zazwyczaj pancerz i prowadnice wykonane są z najwyższej jakości aluminium. Rolety antywłamaniowe chronią przed nagrzaniem pomieszczenia w lecie, ale mają także właściwości chroniące przed kradzieżą czy włamaniem do domu. Można je połączyć z systemem alarmowym. Istnieje możliwość automatycznego sterowania roletami za pomocą specjalnego pilota.