spodnie męskie duże rozmiary

Zakupy po męsku

Nastały czasy odzieżowej obfitości. Mamy do wyboru liczne sklepy w galeriach handlowych, butiki i sklepy on-line. Mimo tego, nadal osoby o mniej typowych rozmiarach miewają problem z doborem czegoś odpowiedniego dla siebie.

Na przykład spodnie męskie. Duże rozmiary w sklepach są, ale po pierwsze, nie zawsze przypada nam do gustu fason. Po drugie, jeśli pasują w pasie, okazują się zupełnie nie pasować długością, albo obciskają nieefektownie uda. Mężczyźni zwykle nie przepadają za długim przebieraniem w fatałaszkach, więc stopniowo tak prosta czynność jak spodni może zmienić się w bolesne dla męskiej duszy i ciała tortury.

Duże rozmiary on-line

Czyż nie warto zatem poszukać miejsca, w którym mielibyśmy zgromadzone tylko spodnie męskie duże rozmiary – viking-jeans? Wpiszmy w wyszukiwarkę hasło ” spodnie męskie duże rozmiary” i przyjrzyjmy się dostępności tego typu sklepów.

No i proszę. Okazuje się, że nie tylko są, ale jeszcze ładna czytelna forma ułatwia i przyspiesza dokonanie zakupu. Wystarczy dobrze się wymierzyć, wejść w dział dla panów, wybrać dział „spodnie” i spokojnie rozejrzeć się po zdjęciach prezentowanych modeli.

Jak się zmierzyć?

Wybierając spodnie, powinniśmy znać swój obwód w pasie. Aby go zmierzyć, centymetr układamy w miejscu, w którym zwykle nosimy pasek od spodni, lekko luźno- nie chcemy, aby spodnie boleśnie wbijały się w brzuch po każdym posiłku. Kolejny potrzebny wymiar to obwód w biodrach. Ważna jest również długość w kroku i długość nogawki. Informacje, w którym miejscu pobrać miarę znajdziemy na ilustracjach w internecie. Możemy poprosić o pomoc żonę lub ostatecznie choćby uprzejmą sprzedawczynię w sklepie z męskimi spodniami.

Duże rozmiary oznaczane są często symbolami XL. Im większy rozmiar, tym więcej X-ów. A zatem- XXL to rozmiar wyżej niż XL. Czasami producenci używają oznaczeń typu 2XL, 3XL, etc. Im wyższa liczka, tym większy rozmiar spodni. Drugi sposób oznaczania, to oznaczanie rozmiaru dwiema cyframi. Przy takim oznaczeniu powinna znajdować się tabela, z której dowiemy się, jakie rozmiary w centymetrach odpowiadają danemu numerowi. Panowie, uwaga! To, że raz wybraliście spodnie o danym rozmiarze nie oznacza, że za drugim razem ten sam rozmiar będzie dobry. Producenci czasami zawyżają lub zaniżają rozmiary, przez co spodnie danego rozmiaru u jednego producenta mogą różnić się wielkością od tak samo oznaczonych spodni od drugiego.

Pomocna obsługa

Wybierając spodnie męskie dużego rozmiaru przez internet, upewnijmy się, że istnieje możliwość ich zwrotu po zakupie. Czasami wydaje się, że wszytko pasuje jak powinno, a jednak fasony różnią się między sobą na tyle, że po przymierzeniu może okazać się, że spodnie, które wybraliśmy, cisną nas w jakimś miejscu, mimo, iż kupowaliśmy już spodnie danego producenta i zawsze pasowały.

Sprawdzajmy też dobrze długość nogawek. Nie zawsze sklepy podają ten wymiar, a jest on bardzo istotny, szczególnie w przypadku dżinsów, które trudno skrócić nie tracąc na wyglądzie. Jeśli sklep nie podaje tej informacji, możemy skontaktować się z biurem obsługi klienta i o nią poprosić.

W ten sposób nowoczesny pan nie jest dłużej skazany na żmudne wędrówki po sklepach w poszukiwaniu dużych rozmiarów i może dokonać zakupów w dowolnej wolnej chwili. Sklepy internetowe mają zwykle bogate asortymenty i nie trudno znaleźć w nich coś dla siebie.