drzwi przesuwne szklane

Drzwi przesuwne szklane chowane w ścianie

Montaż drzwi przesuwnych szklanych, często wiąże się ze sporą ingerencją w strukturę wnętrza naszego pokoju. Nic w tym dziwnego – musimy zamontować odpowiednie mechanizmy, które przewiozą nasze szklane drzwi z jednego miejsca w drugie. Zamontowanie rolek to nie wszystko. Przydadzą nam się również specjalne prowadnice, które najlepiej powinny być ukryte. Jednak drzwi przesuwne szklane, mogą zostać zamontowanie nieco inaczej. Jak? Chociażby w specjalnej kieszeni, która sprawi, że będą one chowane w ścianie.

Jak to możliwe?

Od strony technicznej i poglądowej, jest to dosyć proste rozwiązanie. Podobnie jak w przypadku klasycznych drzwi przesuwnych szklanych, również i tutaj mamy rolki i prowadnice. Mamy też blokadę, która uniemożliwi nam przesunięcie drzwi w nieodpowiednią stronę i ich wypadnięcie. Różnica polega na tym, że drzwi te są dodatkowo maskowane. W miejscu, w którym będą one nasuwane na ścianę, zamontujemy płytę gipsową. Tym samym, nasze drzwi przesuwne szklane przy każdym zamykaniu, będą wprowadzane do szczeliny pomiędzy ścianą a wspomnianą płytą.

Uporządkowanie estetyczne

Jedną z zalet takiego rozwiązania, jest uporządkowanie całej kompozycji. Od teraz, nasze drzwi przesuwne szklane po prostu „znikają”. Chowają się one wewnątrz konstrukcji i tym samym nie przeszkadzają nam one. Dzięki temu, zyskujemy optycznie jeszcze więcej miejsca. Rozwiązanie to, jest po prostu jeszcze bardziej estetyczne.

Właściwości ochronne

Choć drzwi przesuwne szklane, są z reguły odporne na zarysowania i pęknięcia, to nie ma co ukrywać – nadal mamy do czynienia ze szkłem. Uderzenie czegokolwiek cięższego, może doprowadzić do uszkodzenia szkła a nawet – do jego zniszczenia. Dlatego zamontowanie ich za płytą gipsową sprawi, że będą one dodatkowo osłonięte przed oddziaływaniem różnych nieprzyjaznych czynników.

Właściwości dekoracyjne

Osłonięte płytą, drzwi przesuwne szklane nie przeszkadzają nam już w aranżowaniu wnętrza. Gdy są one otwarte, nie mają one już wpływu na kompozycję wewnętrzną.