powiększanie piersi

Odpowiedzi na pytania o botoksie i powiększaniu piersi

Na pewno wielokrotnie słyszeliśmy o tym, że aby zachować młody wygląd skóry, warto zacząć wstrzykiwać sobie botoks. To właśnie z tej metody korzystają zarówno zwykli ludzie, jak i największe gwiazdy. Dla nich chirurgia plastyczna to wyłącznie zabiegi z botoksem, które oczywiście przynoszą dobre rezultaty. Często jednak nurtuje nas wiele pytań, na które chcemy sobie odpowiedzieć, za nim wybierzemy się do kliniki. Rozwiejmy więc swoje wątpliwości raz na zawsze.

Czy botoks jest bezpieczny?


Warto tutaj zauważyć, że botoks wykorzystywany jest w medycynie już od ponad 20-u lat, także lekarze mają o nim wiele informacji. Dzięki temu każda, renomowana klinika chirurgii plastycznej wie dokładnie, jak korzystać z kwasu kiełbasianego. Możemy mieć pewność, że ich preparat będzie bezpieczny dla nas i naszej skóry. Gdy jednak decydujemy się na kupowanie preparatów poprzez aukcje internetowe, narażamy swoje bezpieczeństwo. Botoks pochodzący z nieznanego źródła może bowiem uszkodzić nasze nerwy, a nawet wywołać asymetrię twarzy. Zawsze powinien być więc wstrzykiwany przez lekarza chirurga, a nie kolegę lub koleżankę.

Czy botoks zawsze daje efekt maski?


W internecie można natrafić na wiele zdjęć osób, które zdecydowały się na zabiegi medycyny estetycznej z botoksem. Często ich twarze mają nienaturalny wygląd, jednak takiego efektu zwykle nie oczekujemy. To właśnie dlatego botoks powinien być wstrzykiwany wyłącznie punktowo, a nie na całej twarzy. Jeśli jego dawka zostanie dobrze dobrana, nie ma takiej możliwości, aby stworzyła efekt maski. Botoks spowalnia bowiem ruchy mimiczne jedynie wybranych części twarzy, więc nie działa na wszystkie mięśnie. Dobrze wstrzyknięty zawsze gwarantuje naturalny wygląd.

Czy botoks może zmienić kształt twarzy?


Jeśli botoks zostanie wprowadzony w zbyt dużej dawce i na nieodpowiednich częściach twarzy, może doprowadzić do pewnych, trwałych zmian twarzy oraz skutkować asymetrią. Dzieje się tak jedynie wtedy, gdy zabieg wykonuje laik. Doświadczony chirurg ma zwykle na swoim koncie mnóstwo, wykonanych zabiegów i wie dokładnie, jak działają poszczególne mięśnie mimiczne twarzy. To dzięki temu może dopasować ilość botoksu do organizmu konkretnego pacjenta.

Czy można „przesadzić” z botoksem?


Jak w każdej dziedzinie, tak i w chirurgii plastycznej można oczywiście przesadzić. Dlatego nie należy zbyt często korzystać z botoksu. Chirurdzy sami twierdzą, że zmarszczki zwykle nie wyglądają źle, a usuwają je wyłącznie wtedy, gdy zmieniają harmonię twarzy. Czasem mogą bowiem powodować smutny lub zdziwiony wygląd, a wtedy takich zmarszczek warto się pozbyć. Oczywiście botoks należy stosować wyłącznie wokół zmarszczek mimicznych i to nie tych wszystkich. Botoks jak i powiększanie piersi – art-med.com.pl są wykonywane w klinice z prawie stu procentowym powodzeniem.

Jak długotrwałe są efekty botoksu?


Już po kilku miesiącach pomiędzy nerwem a mięśniem powraca przewodnictwo. Gdy więc minie połowa roku, efekty botoksu prawdopodobnie nie będą już widoczne. Wtedy warto odczekać kilka miesięcy, by skóra mogła odetchnąć, a później można po raz kolejny wybrać się na zabiegi medycyny estetycznej.