depilacja laserowa PRIMELASE

Sposoby na usuwanie włosków

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu królował naturalizm, także w temacie usuwania owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini. Dzisiaj wyznaczniki trendów są jasne – takie włoski należy usunąć, skóra musi być gładka. W wielu przypadkach ma to nie tylko uzasadnienie estetyczne, ale również praktyczne – na przykład, jeśli chodzi o usuwanie owłosienia spod pach. Jakie są sposoby na pozbycie się niechcianych włosków?

Golenie

Najbardziej tradycyjnym patentem na usunięcie włosów jest golenie ich za pomocą jednorazowej maszynki. Wcześniej dobrze jest nasmarować skórę żelem lub pianką do golenia.
Jakie są plusy tej metody? Niska cena potrzebnego narzędzia – maszynki kosztują zwykle kilka złotych, podobnie jak pianki. Kolejny plus to oszczędność czasu – włosy w ten sposób można usunąć niezwykle szybko. I w końcu – metoda jest całkowicie bezbolesna, co jest ogromnym plusem dla wielu kobiet.
Co z wadami? Przede wszystkim – ta metoda usuwania owłosienia jest bardzo nietrwała. Często już kolejnego dnia musimy ogolić odrastające włoski.

Plastry z woskiem

Metodą, dzięki której nie będziemy jedynie obcinać włosy tuż przy skórze, ale wyrwiemy je wraz z cebulkami są plastry z woskiem. Naklejamy je na przykład na nogę i szybkim ruchem zrywamy. Plusem tej metody jest większa trwałość. Minus to natomiast duży ból, jaki pojawia się przy wyrywaniu włosów. Osoby o bardzo niskim progu bólu nie powinny zatem stosować tego rozwiązania. Po takiej depilacji mogą pojawić się też pewne podrażnienia.

Depilator elektryczny

Kolejna metoda depilacji to używanie elektrycznego depilatora. Ból, jaki towarzyszy temu sposobowi wyrywania włosków jest mniejszy niż w przypadku plastrów. Dzieje się tak dzięki wałeczkom masującym skórę, które w ten sposób minimalizują nieprzyjemne doznania.
Depilator nie jest dzisiaj drogim sprzętem, a ponadto do tego typu depilacji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych kosmetyków. Jest to zatem całkiem ekonomiczny sposób pozbywania się zbędnego owłosienia z różnych miejsc ciała.

Depilacja laserowa

Metoda, która łączy ze sobą bezbolesność i wyjątkowo wysoką trwałość jest depilacja laserowa PRIMELASE. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele laserów do depilacji, ale depilacja laserowa PRIMELASE jest prawdziwą rewolucją technologiczną. Zabiegi wykonane w ten sposób są bardzo skuteczne, całkowicie bezbolesne, a także dość szybkie. Niestety, po jednym zabiegu nie pozbędziemy się włosków na całe życie, ale już po kilku jest to możliwe, dlatego, że kolejne włosy wyrastają znacznie słabsze, delikatniejsze aż w końcu są zupełnie niewidoczne lub ich nie ma. Minusem tej metody jest jej cena – za taki efekt trzeba sporo zapłacić, ale pozbycie się włosków raz na zawsze pozwoli latami oszczędzać czas i pieniądze na depilacji.

Specyfika każdego miejsca ciała jest inna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać różnych metod. Pachy i okolice bikini są na przykład bardzo delikatne, możemy więc zdecydować się na ich golenie, nawet jeśli depilujemy nogi w inny sposób, chociażby za pomocą plastrów z woskiem.